verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance CEO’sundan Sahte Hacim İsyanı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bir kez daha kripto para borsalarının yayınladığı sahte hacimlere tepki gösterdi.

Daha önceleri kullandığı ifadelerde, borsaların bir kısmının sırf daha yukarda görünmek ve kendilerine kredibilite sağlamak için bu yola başvurduğunun altını çizen Zhao, Binance’in Coin Market Cap’in listesine göre en aktif 8. borsa konumuna geldiğini gösteren bir ekran görüntüsü paylaştı ve şunları yazdı:

”Bu durum artık kontrolden çıkıyor. Bizden yukarıda yer alan borsalar, kendileri için en önemli şeyin güvenilirlik ve şeffaflık olduğunu unutuyorlar. Eğer bir borsa kendi hacim verilerinde sahtecilik yaparsa, siz ona birikimlerinizi emanet etmeyi düşünür müsünüz?”

Zhao, daha sonra attığı bir sonraki tweette ise şöyle konuştu:

”Bunu yapmaları çok acı. Gerçekten bu sektörün sağlıklı bir şekilde ilerlemesini istiyorsak, onlara bu yaptıklarının sadece kendilerine zarar vereceğini söylememiz gerekiyor.”

Sahte kripto para borsası hacimleri gerçekten de birçok kişi için ciddi bir sorun haline geldi ve kripto para sektörü son dönemde bu konuya daha da fazla eğilmeye başladı.

Coin Market Cap’in raporlanan hacim verilerine baktığımızda toplamda 91 farklı marketi bulunan FCoin’in zirvede olduğunu görmek mümkün. İkinci sırada ise BitMax isimli kripto para borsası geliyor. Okex, DigiFinex ve ZBG gibi borsalar da Binance’in önünde yer alıyor. Düzeltilmiş hacimlerde ise Binance; OKEx ve DigiFinex’ın ardından üçüncü sırada bulunuyor.

Leave a comment