verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ethereum Fiyatı 200 Dolar Olabilir mi?

Kripto para sektörünün Bitcoin’in ardından en büyük ikinci koini olan Ethereum da, son dönemde piyasalarda süre gelen olumlu havadan etkilenen kripto paralar arasında yer alıyor. Bundan bir süre önce 80 dolarlara kadar inen ETH, son dönemde kendini yavaş yavaş toparlarken, konuyla ilgili yapılan analizlerde ETH fiyatının yakın dönemde 200 dolara çıkmasının mümkün olabileceği yorumları yapılıyor.

Bu yazının kaleme alındığı dakikalarda yüzde 2’lik bir artış yakalayan Ethereum şu anda kendine 168 dolardan alıcı buluyor. Yapılan teknik analizlerde, 160 dolar seviyesinin üstünde kaldığı her an, ETH’nin 200 dolara bir adım daha yaklaşacağı ifade edilirken, ETH için en kritik direnç seviyesinin ise 180 dolar olduğu vurgulanıyor.

Haftaya 140 dolar bandında başlayan ETH’nin yakaladığı bu yüzde 20’ye varan yükselişin elbette ki en büyük tetikleyicilerinden bir tanesi, Bitcoin’in yaşadığı yükseliş. Şu aşamada haftalık bazda iyi bir grafik çizen ETH’nin grafiğinde de artışın emarelerini bulan bazı isimler mevcut.

Ancak bazı otoritelere göre, aralarında Ethereum’un da bulunduğu birçok alt koinde ciddi bir boğa sezonu yaşanması için sektördeki Bitcoin dominasyonunun düşmesi gerekiyor. Şu anda yüzde 50,6 olarak raporlanan BTC dominasyonun düşmesi ile birlikte, paranın alt koinlere kayacağını ifade eden analistler, bu durumun da başta ETH olmak üzere birçok alt koinde ciddi bir artış sebebi olacağını söylüyor.

Bu arada ETH, Bitcoin bazında da 0,0327 BTC’den kendisine alıcı buluyor.

Leave a comment