verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance CEO’su, Merkezi Olmayan Borsanın Ay Sonunda Kullanıma Gireceğini Açıkladı

Düzeltilmiş hacim raporlarına göre dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, katıldığı bir etkinlikte Binance’in merkezi olmayan borsa konsepti Binance Chain ile ilgili olarak açıklamalar yaptı.

Zhao, merakla beklenen merkezi olmayan kripto para borsasının bu ayın sonuna doğru çıkacağını ifade ederken; bu durumdan ötürü de oldukça mutlu olduklarını söyledi. Zhao, test sürecine Şubat ayında başlayan platformun şu anda bu sürece devam ettiğini ve bu ayın sonunda Binance Chain tamamiyle kullanıma gireceğini söyledi.

Merkezi olmayan software ve hardware donanım cüzdanlarını destekleyecek olan borsa ile ilgili Zhao, geçmiş dönemlerde yaptığı açıklamalarda ‘Merkezi olmayan borsa konsepti geleceğe damga vuracak’ ifadelerini kullanmıştı.

Yine Binance’in kendi cüzdan uygulaması olan ve son dönemde destek verdiği kripto para sayısını ciddi oranda arttıran Trust’ın da bu borsa tipine entegre olacağı ifade edildi. Ledger Nano S’in de aynı zamanda entegre olacağı ifade edilirken, ilerleyen süreçlerde uyumlu diğer cüzdan tiplerinin de borsada destekleneceği kaydedildi.

Bilindiği üzere Trust Wallet, daha dün yaptığı açıklama ile kripto para piyasalarının iyi projeleri arasında gösterilen Tezos’a da destek verdiğini açıklamıştı. Bu destek kapsamında Tezo platformunun kripto para birimi olan XTZ’nin Trust Wallet üzerinde stake edilebileceği ifade edilmişti. Bu haber, Tezos yatırımcıları ve kripto para topluluğu tarafından da büyük bir sevinçle karşılanmıştı.

Leave a comment