verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Singapur İçerisinde Yeni Bir Kripto Para Borsası Açıyor!

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bu ayın sonlarına doğru Singapur içerisinde yeni itibari para – kripto para borsasını hizmete açacak.

Duyuru Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından Güney Kore içerisinde yapılan Deconomy isimli etkinlik esnasında yapıldı ve CZ konu hakkında şunları ifade etti:

”Binance Singapur Nisan ayında çevrimiçi olacak. Bu, Singapur Doları hizmeti verecek olan İtibari para – Kripto para borsası olacak.”

Changpeng Zhao konu hakkında daha fazla bilgi vermedi ve kripto para borsasının hangi kripto paraları destekleyeceği şuan için bilinmiyor. Singapur içerisinde yeni bir kripto para borsası hizmete sokma planı ilk olarak 2018 yılının Eylül ayında Singapur içerisinde yapılan Consensus etkinliğinde açıklanmıştı. CZ o tarihlerde yaptığı açıklamada Binance’nin neredeyse her kıtada bir itibari para  – kripto para platformu açmak istediğini dile getirmişti.

Geçtiğimiz Ekim ayında Binance tarafından yapılan bir açıklamada Vertex Ventures’in yatırımları sayesinde kripto para borsasının beta test aşamalarına çoktan geçildiği açıklanmıştı. Binance’nin heyecanla beklenen bir başka ürünü ise Binance Chain isimli ağı ve merkeziyetsiz kripto para borsası.

Binance DEX Nisan Ayında Geliyor!

CZ, beklenen merkeziyetsiz DEX platformu için de açıklamalarda bulundu ve bunun da Nisan ayının sonlarında piyasaya çıkacağını ifade etti. Dünyanın en büyük merkezi kripto para borsalarından birisi konumunda olan Binance’nin CEO’su CZ 2018 yılında yaptığı açıklamalarda gelecekte merkeziyetsiz borsaların daha popüler olacağını bildiğini ve şimdiden bu konuda çalışmalara başlandığını, 2019 yılında Binance’nin merkeziyetsiz kripto para borsasının piyasaya sürüleceğini vurgulamıştı.

Leave a comment