verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kripto Para Piyasası Durulmaya Başladı – Bitcoin Hala 5.000 Dolar Üzerinde

Kripto para piyasası 4 Nisan tarihi itibariyle geçtiğimiz günlerde yaşadığı yükselişi kaybetmeye başladı ve birçok kripto para birimi yeniden kızıl bir görüntü aldı.

Lider kripto para birimi Bitcoin 2 Nisan sabahı itibariyle inanılmaz bir yükselişe geçmiş ve 4.200 dolar bandının aşılması sonrası 5.000 dolar bandına kadar çıkmıştı. 3 Nisan tarihi itibariyle 5.200 doları bile gören BTC, Perşembe günü itibariyle yükseliş ivmesini kaybetti ve yeniden 5.000 dolar sınırına geriledi.

Bitcoin’in yanı sıra inanılmaz bir değer kazanan Bitcoin Cash gün içerisinde Litecoin‘i geçip toplam piyasa hacmine göre en büyük dördüncü kripto para birimi konumuna gelse de, basın saatine göre bu yükselişini kaybetti ve tekrardan beşinci sıraya geriledi.

Şuan top 10 kripto para birimi arasında en çok yükseliş yaşayan hala Bitcoin Cash gibi gözükse de, saatlerdir durmadan düşüş yaşayan BCH’nin önümüzdeki günlerde elde ettiği değeri kaybetme olasılığı mevcut. Ancak kripto para piyasasında şuan ilginç bir konuma sahip olan Dogecoin, geçtiğimiz iki gün boyunca Elon Musk’un katkıları sayesinde önce yavaş, daha sonra oldukça hızlı ve güçlü bir tırmanışa başladı. Elon Musk’un DOGE CEO’su olduğu söylentileri o saatlerde en büyük 25. kripto para birimi konumunda olan DOGE’ye yaradı ve söz konusu kripto para birimi 22. sıraya kadar ilerledi.

Dogecoin basın saatine göre hala %20 ve üzeri yükselişe sahip ki bu durum ilerleyen saatlerde aralarında 200 milyon dolar fark olan Ethereum Classic’in geçilmesine yol açabilir.

Leave a comment