verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Duyurdu: Lisans Koleksiyonuna Asya’dan Bir Ülke Daha Kattı!

Dünyanın en büyük kripto para borası Binance’in ortak iştiraki Gulf Binance, Tayland regülatöründen dijital varlık lisansı aldı.

Binance 26 Mayıs tarihinde resmi web sitesi üzerinde yayınladığı gönderide, enerji şirketi Gulf ile ortak girişimi olan Gulf Binance’in Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) dijital varlık hizmetleri operatörlüğü lisansı aldığını aktardı.

Borsa, ortak girişimin Binance’in dijital varlık alanındaki kapsamlı uzmanlığı ile Gulf’un yerel sektör bilgisinin yanı sıra Tayland’daki köklü varlığını birleştirerek yeniliği, büyümeyi teşvik etmeyi ve Taylandlı kullanıcılara mümkün olan en iyi hizmeti sunmayı hedeflediğini bildirdi. Ayrıca Tayland yerel dijital varlık ekosistemi için altyapı hizmetleri konusunda liderliği elde etmenin ve yerel Web3 ekosistemini geliştirmenin de şirket misyonları arasında yer aldığı vurgulandı.

Gulf Binance’in 2023 yılının dördüncü çeyreğine kadar Tayland’daki faaliyetlerine başlamayı planladığı belirtildi. Ayrıca Binance ve Gulf’un ortak girişim anlaşmasına vardıkları 2022 yılından bu yana SEC ile regüle bir borsanın kurulması noktasında titiz bir çalışma yürüttüklerin altı çizilerek ikilinin uyumluluğa verdiği öneme değinildi.

Binance Asya, Avrupa ve MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) Başkanı Richard Teng konu hakkında verdiği demeçte, Binance’in uzmanlığının Gulf’un yerleşik varlığı ile birlikte kullanarak Taylandlı kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için blockchain teknolojisinin tüm potansiyelini sergilemeyi amaçladıklarını ifade etti.

Binance Japonya ve Singapur gibi ülkelerin ardından Asya’dan bir lisans daha almış oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!