Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance El Salvador’da Bir Başarıya İmza Attı: İlk Lisanslı Bitcoin Borsası Oldu!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, El Salvador’da Bitcoin (BTC) ve kripto para hizmetleri sunmak için iki farklı lisans aldığını duyurdu.

Binance 8 Ağustos Salı günü yaptığı resmi açıklamada, El Salvador genelinde Bitcoin ve kripto para hizmeti sunabilmek için iki farklı lisans aldığını bildirdi.

Binance bu lisanslarla birlikte El Salvador’daki ilk tam lisanslı kripto para borsası oldu. Halihazırda El Salvador’da off-shore olarak hizmet veren Binance bu adımıyla birlikte ülke içerisindeki statüsünü sağlamlaştırmayı başardı.

Borsa tarafından paylaşılan duyuruda, El Salvador Merkez Bankası‘nın Binance’e bir Bitcoin Hizmetleri Sağlayıcısı (BSP) lisansı verdiği ayrıca Salvador Ulusal Dijital Varlıklar Komisyonu’nun Dijital Varlıklar Hizmetleri Sağlayıcısı (DASP) lisansı verdiği belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Binance Kolombiya, Orta Amerika ve Karayipler Genel Müdürü Daniel Acosta, alınan iki lisansın önemini dile getirdi:

Bu lisanslar, Binance’in El Salvador’daki müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre uyarlanmış seçenekler de dahil olmak üzere sunulan ürün ve hizmetleri genişletmesine olanak tanıyor.

El Salvador 2021 yılının Haziran ayında Bitcoin’i yasal para birimleri arasına ekleyen ilk ülke olarak tarihe geçmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!