Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Köklü Kripto Para Borsasından Asya’nın En Zor Ülkesinde Lisans Başarısı!

Köklü kripto para borsası Blockchain.com, en zor düzenleyici şartlara sahip olan ülkelerden biri olan Singapur’dan ödeme lisansı almayı başardı.

2011 yılında kurulan Blockchain.com 7 Ağustos tarihinde yayınladığı basın açıklamasında, Singapur Para Otoritesi’nden (MAS) Başlıca Ödeme Kurumu (MPI) lisansı aldığını açıkladı. Lisansın 1 Ağustos tarihinde verildiği vurgulandı.

Blockchain.com CEO’su Peter Smith, alınan lisanstan ötürü MAS’e minnetlerini sunarken ülkeyi kripto dostu regülasyonları nedeniyle de takdir etti.

Geçtiğimiz yılın eylül ayında ön onay alan borsanın kazandığı MPI lisansı ile birlikte bu alanda MAS’tan faaliyet izni alan 12. kripto şirketi olduğu belirtildi. Geçmişte MAS’tan lisans alan diğer şirketler arasında lider stablecoin ihraççılarından Circle (USDC) ve kripto para borsası Crypto.com bulunuyor.

Singapur kripto dostu mevzuatıyla sektör aktörleri tarafından beğeniyle karşılanıyor. Geçtiğimiz haziran ayında MAS’den MPI için prensipte onay alan Ripple (XRP) gibi büyük kripto şirketlerinin başvuruları, Singapur’un Asya’da yükselen kripto merkezlerinden biri olarak görülmesini sağlıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!