verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance En İyi 10 Kripto Paranın Performansını İzleyen Endeksini Duyurdu: Otomatik Yatırım Yapılabilecek

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, CoinmarketCap (CMC) verilerini baz alan “En İyi 10 Eşit Ağırlıklı Endeks”i piyasaya sürdü.

Binance, endeks serisinin lansmanını kamuoyuna duyurdu. Paylaşılan blog gönderisi ışığında, endeks serisinin ilk ürününe dair detaylar açıklandı. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi piyasa değerine göre sektördeki en iyi 10 kripto paranın performansını izleyen endeks, bu hizmeti sağlarken CMC’den gelen fiyat bilgilerini kullanıyor. CoinmarketCap‘e entegre şekilde çalışan endeksin “Otomatik Yatırım” seçeneğinin kasım ayında kullanıcıların huzuruna sunulacağı belirtildi.

Blog gönderisinde, Binance tarafından sunulan bu endekslerin kullanıcıların kolay bir şekilde kripto para piyasasını izlemesi ve değerlendirmesini sağlamak üzere tasarlandığı ifade edildi.

Serinin ilk ürünü olan En İyi 10 Eşit Ağırlıklı Endeks, aylık olarak yeniden dengelenecek ve bu doğrultuda yatırımcılara sunulacak. Yatırımcılar bu endeks sayesinde “Otomatik Yatırım” seçeneğine sahip olacak ve kripto marketin en iyi performans sergileyen 10 ürününe yatırım yapabilecek. Otomatik yatırım seçeneği ilk etapta sadece BUSD ve USDT bakiyesi kullanılarak yapılabilecek.

Söz konusu blog gönderisinde göre Binance, gelecekte daha fazla endeks ürününü kullanıcıların hizmetine sunmayı planlıyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!