verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Japonya’daki Kripto Saldırılarının Arkasında Onlar Var: Kuzey Kore Hacker Grubunun Hedefi Japon Kripto Para Platformları

Kripto para platformlarına karşı gerçekleştirdikleri saldırılarla tanınan Kuzey Koreli hacker grubu Lazarus, Japon kripto para platformlarına karşı saldırılar düzenliyor.

Yerel bir haber ajansının sağladığı bilgilere göre Lazarus, son dönemlerde Japon kripto para borsalarını hedef aldı. Hacker grubunun kripto para platformlarına “kimlik avı” yöntemiyle saldırı düzenlediği söyleniyor.

Japonya Ulusal Polis Teşkilatı (NPA) ve Finansal Hizmetler Ajansı’nın (FSA) ortak yayınladığı kamusal bildiride ülkenin kripto platformları “kimlik avı” saldırılarına karşı uyarıldı. Bildiride şirket personellerinin ve bireysel yatırımcıların cüzdanlarının özel anahtarlarını çevrim dışı ortamlarda tutulması ve kaynağı belirsiz bağlantıların takip edilmemesi tavsiye edildi. Siber güvenlik uygulamalarının kullanılması, iki faktörlü güvenlik doğrulaması ve farklı platformlar için farklı şifreler koyulması da verilen tavsiyeler arasında yer aldı.

Kaynaklar bunun Japonya’da yayınlanan beşinci bildiri olduğunu ve kurumların kamusal bilinci pekiştirmek amacıyla bildiriyi kamuya açık yayınladığını öne sürdü. Kuzey Kore’nin Genel Keşif Bürosu’na bağlı olduğu iddia edilen Lazarus başlangıçta bankaları hedef alırken son zamanlarda yönünü daha az korunan kripto para platformlarına çevirdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!