verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Japonya Genel Müdüründen Stablecoinler İçin “Tutkal” Benzetmesi

Binance’in Japonya iştiraki Binance Japan’in Genel Müdürü Takeshi Chino, kripto para piyasasına ve Binance Japan hedeflerine dair açıklamalarda bulundu.

Takashi Chino 26 Mayıs tarihinde yayınlanan röportajda, kripto para piyasasına ve Binance Japan’in sektöre dair hedeflerine değindi. Chino, Japonya’daki stablecoin sektörünü geliştirmeyi amaçladıklarını belirtirken öncelikli hedefin Japon Yeni temelli ürün geliştirmek olduğunu ancak diğer para birimlerini de projeye dahil edeceklerini vurguladı.

Chino bu plan kapsamında, stablecoinlerin geleneksel ekonomi, blockchain ekonomisi ve Binance ekosistemi arasında bir tutkal görevi göreceklerine inandığını belirtti. Genel müdür, bir şeyin istikrarlı bir şekilde yapıldığında fiyat dalgalanmalarının önemsizleşeceğini öne sürdü.

Japon regülatörler tarafından kabul görmenin güven kazanmak ve iş modelini iyi açıklamaktan geçtiğini ancak bunun başarılmasının zaman alabileceğini dile getirdi.

Ürünlerine ve teknolojilerine güvendiklerini söyleyen genel müdür, şirketin ve faaliyetlerinin doğru anlaşılıp anlaşılmadığı konusunda hala kat edilmesi gereken çok yolun olduğunu belirtti.

Kripto para piyasasına ve hizmet sağlayıcıların konumuna değinen Chino, mevcut durumda piyasadaki düşük değerlemelerin ve işlem hacminin komisyonlardan elde edilen geliri azaltacağı göz önünde bulundurulduğunda kripto kışının geleneksel bir borsa modelini engelleyebileceğini dile getirdi. Genel müdür, Binance’in kripto ve blockchain teknolojisi yoluyla “ekonomik özgürlük” vizyonunun, borsa iş modelinin ve mevcut piyasa koşullarının yerini aldığını belirtti.

Bu noktada ekosistemin pek çok farklı çalışma alanı olduğuna dikkat çeken Chino, finansa farklı açıdan çeşitli hizmetler sunacaklarını ve Web3 şeklide çeşitli fikri mülkiyet (IP) içerikleri süreceklerini belirtti.

Öte yandan kripto paralardaki mevcut fiyat oynaklığının kar fırsatları yaratabileceği ancak kripto para piyasasına karşı geniş bir talep yaratılmasını sağlamayacağı da Chino’nun açıklamaları arasında yer aldı.

Binance, geçtiğimiz ayın sonunda haziran ayında Japonya’daki faaliyetlerine başlayacağını bildirmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!