Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Lite, Avustralya’da Kullanıma Girdi

Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında gösterilen Binance, son dönemde hizmete aldığı bir başka şey olan Binance Lite için Avustralya ile bir anlaşma imzaladı. Binance Lite hizmeti sayesinde, bundan sonra Avustralyalılar ülkenin çeşitli yerlerinde yerleşmiş merkezlerde Avustralya doları kullanarak Bitcoin satın alabilecek.

Ülkede bu iş için 1300’den fazla lokasyon oluşturulacağı da ifade edilirken, şu anda hizmetin sadece Bitcoin’e odaklandığı ancak daha sonraki dönemde diğer dijital paralar ve itibari para birimlerini de destekleyebilceği açıklndı.

Binance’in sunduğu bu yeni hizmetten faydalanmak isteyen müşterilerin KYC ve AML süreçlerini de başarı ile geçmesinin şart koşulduğu sistemde, daha sonra müşteriler online olarak oluşturdukları emirlerin ardından, merkezlerden birine gidip parayı yatıracak ve böylelikle birkaç dakika içinde Bitcoin’ini almış olabilecek.

Arjantin ile yapılan Binance Labs anlaşmasının ardında ülkede bir de itibari para kripto para borsası kuran Binance, şimdi de Avustralya’ya oldukça spesifik bir hizmet götürerek, kendini geliştirmeye ve dünya genelinde tanınır olmaya devam ediyor.

Borsanın bu sunduğu yeni hizmette gönderim komisyon bedellerinin yüzde 5 olması ise biraz tepki çekti. Twitter üzerinden bu durumu fark eden ve bu sebeple Binance CEO’su CZ’ye tepki gösteren kullanıcılara yanıt veren Zhao, önümüzdeki dönemde gerekli düzenlemeleri, gelecek olan geri bildirimler doğrultusunda yapacaklarının da bir kez daha sözünü, kripto para camiasına vermiş oldu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment