Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Winklevoss Capital’den Sterling Witzke: Stabil Koinler İnternete Çok Uygun

Winklevoss Capital partneri Sterling Witzke, yaptığı açıklamada stabil kripto paraların internet döneminin para birimileri olabilecek potansiyelde olduğunu ifade etti. Başarılı isim, ünlü kripto para haber sitesi Coin Telegraph’a verdiği röportajda; son dönemin popüler ürünleri olan stabil kripto paraların doların yapamadığını yapıp, internet alanının para birimi olacak güçte olduğunu aktardı.

ICO çılgınlığının sona ermesinin ardından artık kripto para piyasalarında geleceğin tokenize edilmiş ürünlerde ve stabil kripto paralarda olacağını ifade eden Witzke, doların bundan uzun bir süre önce çok büyük bir devrim yaptığını ve müthiş bir ödeme aracı haline geldiğini ifade ederken, buna karşın geldiğimiz internet çağında, artık sistemin gereklerini tam manasıyla karşılayamadığını aktardı.

İşte tam da bu noktada, stabil kripto paraların büyük bir alternatif olarak hayatımıza girdiğini ifade eden Witzke, Blockchain ve internet üzerinde fonksiyon gösterebilecek bu ürünlerin, internetin yeni para birimi olabileceğini söyledi. Witzke, şöyle konuştu:

”Bitcoin ve pizza hikayesini herkes bilir. O dönem 10 bin BTC 20 dolar yapıyordu ama şimdi 4 milyon dolar yapıyor. Bu durum da bize gösteriyor ki, ödeme için değeri daha sabit ve daha az değişen bir şeye ihtiyacımız var. Bu da itibari para destekli bir stabil koin olabilir. Bu tarz bir para birimi, hem Blockchain üzerinde fonksiyon gösterecek olması, hem de internetin gerekliliklerine uygunluğu ile önemli bir para birimi haline gelebilir.”

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment