verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Labs Üç Şirkete Ödül Dağıttı

Binance Labs, açık kaynaklı Blockchain platformları geliştiren üç farklı startupa on beşer bin dolarlık ödül verdi.

Kripto para sektörünün en büyük şirketlerinden biri olan Binance’in yatırım kolu Binance Labs, geçtiğimiz günlerde bir duyuru yayınladı ve üç farklı şirkete ödül verdiğini açıkladı. Coindesk tarafından yapılan habere göre bir mobil cüzdan olan Ironbelly; mesajlaşma protokollerinden HOPR ve yine bir cüzdan olan Kitsune Wallet’a özel ödüller dağıtıldı.

Binance Labs bundan bir süre önce Fellowship adlı bir programı hayata geçirdiğini duyurmuştu. Bu programın amacı özellikle açık kaynaklı projelere geliştiren şirketlere başlangıç aşamasında katkıda bulunmak ve bu projelerin gelişimini hızlandırmak. Söz konusu üç startup da bu programın ilk ödüllerini almış oldu.

Binance Labs’in yönetiminden sorumlu olan Flora Sun konu hakkında yaptığı açıklamalarda bu gibi programların ne kadar önemli olduğundan bahsett. Bu gibi sektörlerde yenilikçi işlere imza atablmek için hem geliştiriciler hem de girişimciler olarak işbirliği yapmak zorunda olduklarını belirten Sun şöyle ekledi:

“Bizim görevimiz büyük çaplı işler için altyapı geliştiren, yeni kurulmuş projeleri desteklemek ve onların büyümelerine katkıda bulunmak.”

Binance Labs halihazırda Incubation adını verdiği başka bir programı daha aktif olarak yürütüyor. Şirket bu programı geçtiğimiz aylarda Berlin, Buenos Aires, Logos, Singapur ve Hong Kong gibi bölgeleri kapsayacak şekilde genişletmişti.

Leave a comment