Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Singapur’da Ruhsat Almaya Çalışıyor

Binance’in Singapur şubesi yerel yetkililerden ruhsat alabilmek için harekete geçti.

Singapur Hamlesi

Singapur’daki yetkililer bundan kısa bir süre önce Ödeme Hizmetleri Yasası adlı yeni bir yasayı onayladılar. Ülkedeki kripto para şirketleri bu yeni yasa doğrultusunda ilgili kuruma kayıt yaptırmak ve ruhsat almak zorundalar.

Binance geçtiğimiz yılın nisan ayında Singapur’da yeni bir şube açtı. Singapurlu Binance kullanıcıları günümüzde bu platformu kullanarak aralarında Bitcoin, ETH ve XRP gibi koinlerin bulunduğu sekiz farklı kripto para ile alım-satım yapabiliyorlar.

Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Bloomberg’de yaptığı açıklamaya göre şirket Singapur’dan ruhsat alabilmek için harekete geçti. Binance’in henüz ne tip bir ruhsat almak için başvuruda bulunduğu bilinmiyor. The Block tarafından aktarılan bilgilere göre şirket şu üç ruhsattan herhangi biri için başvurmuş olabilir: Döviz ruhsatı, standart ödeme kurumu ruhsatı, büyük çaplı ödeme kurumu ruhsatı.

Changpeng Zhao’nun açıklamalarına göre Binance “Singapur’daki yetkililerle yakın bir temas” halinde ve bu yetkililer gerek Binance’e gerek kripto paralara karşı açık fikirli bir tavır sergiliyorlar.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Leave a comment