Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance.US Davada SEC’i Kendi Silahıyla Vuracak: Eski SEC Yetkilisini İşe Aldı!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava açılan Binance.US, eski SEC yetkilisi George Canellos’u hukuk ekibine ekledi.

Bloomberg’ün 12 Haziran tarihinde yayınladığı habere göre Binance’in ABD iştiraki Binance.US, Millbank LLP hukuk bürosu kadrosundan SEC eski Direktörü George Canellos ile birlikte dört avukatı borsanın hukuk departmanına dahil etti.

Millbank’te Dava ve Tahkim Grubu Küresel Başkanı olarak görev yapan Canellos’un, SEC yıllarında Raj Rajaratnam ve SAC Capital ile ilişikli fon yöneticilerine karşı insider trading soruşturmalarında yaklaşık 1.300 avukatı denetlediğine dikkat çekildi. Avukatın SEC yıllarından önce de New York Güney Bölgesi ABD Başsavcılığı’nda Büyük Suçlar Birimi Şefi olarak görev yaptığının altı çizildi.

Binance ceza kovuşturmasına mı hazırlanıyor?

SEC eski Direktörü Jhon Reed Stark konuya dair resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı paylaşımda, Canellos’un benzersiz niteliklere ve tecrübeye sahip parlak bir avukat olduğunu belirtti. Bu bağlamda Binance’in dünyanın en iyi avukatlarını tutarak açık bir şekilde ceza kovuşturmasına hazırlandığını söyleyen Stark, yine de davanın kazanılabileceğine dair şüpheleri olduğunu şu ifadelerle aktardı:

Kaptan Amerika ve Hulk’un dahi Binance’i içinde bulunduğu tehlikeli yasal bataklıktan çıkarabileceğinden emin değilim. 

Stark’ın paylaşımında ayrıca Canellos’un Binance US davasına dahil olabilmek için mahkemeye verdiği dilekçenin bir kopyası da yer aldı. Belgede, avukatın dava hakkında bilgisi olduğunu ve çağrılması durumunda yeminli ve yetkin bir şekilde tanıklık edebileceğini beyan ettiği görüldü.

Binance hukuk ekibine katılan diğer üç avukattan Adam Fee’nin terörizm ve uluslararası narkotik biriminde beş yıl çalıştığı, Matthew Laroche’nin siber suçlar, casusluk, mali yolsuzluk ve kara para aklama gibi davalarda yedi yıl tecrübe edindiği ve son olarak Andrew LeBlanc’ın ise iflas davalarında ortaya çıkan tartışmalı konular üzerine çalıştığı belirtildi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!