Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance Ve FTX Arasındaki Yarışı FTX Kazandı: Voyager Digital’in Varlıkları İçin 1,4 Milyar Dolar Ödeyecek

İflas eden kripto para platformu Voyager Digital’in varlıklarını satın alma yarışı sona erdi. Binance ve FTX arasındaki mücadelenin kazananı FTX oldu.

Voyager Digital 26 Eylül tarihinde yayınladığı basın açıklamasında, kalan varlıklarının satışı için FTX US’in yaklaşık 1,4 milyar dolar ile en yüksek ve en iyi teklifi verdiğini bildirdi. Teklif halihazırda 1,3 milyar dolarlık değerlemenin yanı sıra 110 milyon dolarlık ek değer artışı paketi içerdi. FTX bu teklifle Voyager’in varlıkları için Binance ile girdiği rekabeti de kazanmış oldu.

Şirket, FTX’in varlıkları satın almasının bölüm 11 yeniden yapılandırma sürecini hızlandırmayı sağlayacağına inandığını belirtti. İflastan sonra erişilemeyen müşteri varlıklarının, yeniden yapılandırma süreci sonunda FTX’e aktarılacağını ve yeniden kullanılabilir olacağını açıklayan Voyager, konu ile ilgili daha fazla detay netliğe kavuştukça yatırımcıları bilgilendireceğini söyledi.

Voyager anlaşmanın, 19 Ekim tarihinde ABD New York İflas Mahkemesi’nin onayına sunulacağını ve bölüm 11 yeniden yapılandırma sürecinin sonuçlanmasının ardından tamamlanacağını bildirdi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!