Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance ve SEC Müzakereler İçin Masaya Oturuyor: İlk Oturum Bugün!

Kripto para borsası Binance ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki ilk arabuluculuk duruşması bugün yapılacak.

SEC’nin Binance, Binance.US ve CEO Changpeng Zhao’ya (CZ) dava açmasının ardından komisyon, Binance.US’in varlıklarını dondurulmasını talep etmişti. Fakat bugün görülen duruşmada mahkeme, buna gerek olmadığını beyan ederek talebi beklemeye almıştı.

Bunun üzerine Binance ve SEC arasındaki davaya bakan Yargıç Jackson, her iki kurumu operasyonlar üzerindeki kısıtlamaları çözümlemek üzere bir arabuluculuk oturumuna davet etti. Söz konusu ilk arabuluculuk oturumu Yargıç Zia M. Faruqui’nin katılımıyla TSİ bugün 21.45’de gerçekleşecek.

Yargıç Zia M. Faruqui, daha önce yer aldığı davalarda blockchain teknolojisine övgülü sözler söylemişti. Faruqi ayrıca borsada yer almayan kripto paralar üzerindeki regülatörlerin korkusunu yersiz ve kurgu olarak nitelendirmişti. Bu söylemler üzerine genel olarak Faruqi’nin kripto para dostu bir yargıç olduğu düşünülüyor.

Varlıkların dondurulma talebi hakkındaki süreç devam ederken Binance.US faaliyetlerini herhangi bir kısıtlama olmadan sürdürecek.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!