Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Güney Kore’de Neler Oluyor? Bir Kripto Devi Daha Para Çekme İşlemlerini Askıya Aldı!

Güney Kore’nin en büyük kripto para lending platformu Delio, para çekme işlemlerini geçici olarak askıya alındığını duyurdu.

Güney Kore’de 1 hafta içerisinde iki önemli kripto para borsasının para çekme işlemlerini durdurması dikkat çekti. Kripto para platformu Delio, Güney Koreli yerel kaynakların paylaşımına göre para çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı. Bir başka Güney Koreli kripto para şirketi Haru Invest de benzer kararıyla bir gün önce gündeme gelmişti.

Güney Kore’de mali makamlara sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) olarak kayıt yaptıran tek kripto para saklama şirketi Delio, bu beklenmedik karara gerekçe olarak Haru Invest’in yakın zamanda kripto para yatırma ve çekme işlemlerini askıya almasının ardından artan piyasa oynaklığını öne sürdü.

Buna karşılık ülkenin önde gelen kripto para borsası Upbit, bir bildirim yayınlayarak “yatırımcı koruma önlemlerinin bir parçası olarak” Delio için kripto para çekme işlemlerini kısıtladığını beyan etti. Upbit, benzer bir kararı Haru Invest’in para çekme işlemlerini durdurmasının ardından da vermişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!