Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den Bir Ülkede Kripto Lisansı İçin İptal Başvurusu!

Kripto para borsası Binance’in Güney Kıbrıs iştiraki, kripto varlık hizmet sağlayıcısı (CASP) olarak kaydını iptal etmek için başvuruda bulundu.

Güney Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Binance’in kayıt silme başvurusunda bulunduğunu ve incelemelerin devam ettiğini duyurdu. Binance, Avrupa Birliği’nin MiCA mevzuatının gerekliliklerini yerine getirmeye odaklanabilmek için böyle bir adımın atıldığını açıkladı.

Bir Binance sözcüsü CoinDesk’e gönderdiği e-postada, AB’deki diğer alternatiflere odaklanılacağını vurguladı:

MiCA önümüzdeki 18 ay içerisinde uygulamaya konulduğunda onunla tam uyumlu halde olmak için çok çalışıyoruz. Bu amaçla, AB’deki daha az sayıda düzenlenmiş kuruluşa odaklanmak için Kıbrıs’taki çabalarımızı geri çekme kararı aldık.

Binance, geçen yıl ekim ayında Güney Kıbrıs’ta bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olarak tescil kazanmıştı. Bu kapsamda Binance, Kıbrıs kullanıcılarına yasal olarak spot, alım satım ve staking hizmetleri sunuyordu.

Binance’in Avrupa’dan sorumlu başkan yardımcısı Martin Bruncko, Güney Kıbrıs’tan lisans alındığı dönemde yaptığı açıklamasında atılan bu adımın Avrupa’daki büyümeleri için önem taşıdığına yer vermişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!