Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den ABD ile Anlaşma Haberleri Öncesi Tam 3,9 Milyar Dolarlık Transfer!

ABD Adalat Bakanlığı’nın (DOJ) kripto para borsası Binance’e sunduğu 4 milyar dolarlık tekliften günler önce gerçekleşen transfer işlemi dikkatleri üzerine topladı.

DOJ 20 Kasım günü Binance’e bir teklif sunarak borsa hakkındaki suçlamaların bir sonuca bağlanması ve sorunun büyümemesi için 4 milyar dolardan fazla para talep etmişti.

Sunulan bu teklifen yaklaşık 10 gün önce 9 Kasım tarihinde Binance’in TRON (TRX) ağındaki “Binance-Cold 2” adlı soğuk cüzdanından “Binance 3” adlı cüzdanına 3,9 milyar Tether (USDT) aktarıldığına dair on-chain verisi topluluğun aklına “acaba” sorusunu getirdi.

Söz konusu transferin ardından 300 milyon USDT başka bir cüzdana aktarıldı ve “Binance 3” adlı cüzdanda yaklaşık 3,6 milyar USDT kaldı. Transfer hakkında paylaşımda bulunan blokzinciri istihbarat firması ChainArgos, bu işlemi şimdiye kadar Tron blokzincirinde gerçekleşmiş en büyük sekizinci USDT işlemi olarak tanımladı.

Söz konusu işlem hakkında Binance’den resmi bir açıklama gelmediği için işlemin hangi amaçla yapıldığı tam olarak bilinmiyor. Borsanın bu ayın sonuna kadar DOJ’a resmi bir yanıt vererek 4 milyar dolarlık teklifi değerlendirmesi bekleniyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!