verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den Heyecanlandıran Paylaşım!

Binance’den yapılan açıklamada borsanın yeni merkeziyetsiz borsanın da temelini oluşturması beklenen yeni Blockchain ‘Binance Chain’in’ ilk bloğunun (Genesis block) doğduğu açıklandı. Binance, bu konu üzerine sadece bir tweet atıp başka bir açıklama yapmazken, şirketin CEO’su Changpeng Zhao ise, Binance hesabından atılan tweeti alıntılayıp ‘Yoğun bir süreç’ açıklamasını paylaştı.

Bu tweetin ardından ise Binance Coin fiyatında iyi bir sıçrama yaşanıyor. Bu yazının kaleme alındığı dakikalarda yüzde 6’ya varan bir artış yakalayarak yatırımcısını mutlu eden BNB, ayrıca uzun bir sürenin ardından 20 dolar barajını da aşmayı başardı.

BNB’de bir süredir konuşulan 20 dolar direncini aşarak 20,78 dolar seviyesine gelen koinin burada tutunup tutunamayacağı ise merak konusu oldu. Ayrıca diğer analistlerin yorumlarına göre, şirketin dün 7. gerçekleştirdiği token yakma işleminin de bu süreçte etkisi olabileceği ifade ediliyor.

Bilindiği gibi Binance, her çeyrek, elde ettiği net karın yüzde 20’si ile piyasadan BNB alıp o tokenleri satıyor ve böylelikle fiyatın artması ve arzın kısılması hedefleniyor.

Yapılan bu gizemli paylaşımın ardından Binance Chain özelinde önümüzdeki dönemde neler olacağı ise daha şimdiden merak konusu haline geldi. Dünyanın en önde gelen kripto para borsası olan ve son dönemde yaptığı hamlelerle sektördeki payını giderek arttıran Binance’in bu son hamlesi ile birlikte, iyice etki alanını genişletmesi ve bunun da BNB fiyatına olumlu yansıması bekleniyor.

Leave a comment