Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den NFT’ler İçin Kredi Özelliği

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kullanıcıların belirli NFT’ler karşılığında Ethereum (ETH) borç alabileceği “NFT Loan” adlı hizmetini hayata geçirdi.

Binance, kullanıcıların belirli NFT’ler karşılığında ETH cinsinden borç alabilecekleri bir hizmet olan NFT lending (borç verme) özelliğini başlattı. Bu hizmetin ilk aşamasında desteklenecek NFT projeleri arasında Bored Ape Yacht Club (BAYC), Mutant Ape Yacht Club (MAYC), Azuki yer aldı.

Kullanıcılar bu hizmet kapsamında, NFT’lerini platforma geçici süreyle ödünç verip karşılığında belirli bir miktara kadar Ethereum’u borç alabilecekler.

Binance’in NFT Loan hizmetinin yer aldığı sayfadaki detaylara bakıldığında NFT kredilerindeki mevcut faiz oranının yıllık %7,91 ve kredi oranının ise %40 ile %60 arasında değiştiği görülüyor. Bu oranlar, borç verilen NFT projesine göre değişiklik gösteriyor. Öte yandan NFT borç verme işlemleri sürecinde herhangi bir işlem ücreti alınmayacak.

Kullanıcıların her proje için borç alabileceği Ethereum miktarında ise sınırlama yer alıyor. BAYC NFT lending hizmeti için borç alınabilecek maksimum ETH miktarı toplam 4.500 olarak belirlenirken bu miktarın 4.475 ETH‘lik kısmı daha ilk günden kullanılmış durumda bulunuyor.

NFT lending hizmeti bu ayın başında piyasanın yeni aktörü Blur tarafından hayata geçirilmiş ve topluluk tarafından büyük ilgi görmüştü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!