verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’den Stratejik Hamle: Donanım Cüzdan Sağlayıcısına Yatırım

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, donanım cüzdan sağlayıcısı NGRAVE’e stratejik bir yatırım yaptığını açıkladı. Binance ayrıca NGRAVE’in yakın tarihli finansman turuna liderlik edecek.

Binance tarafından paylaşılan blog gönderisinde, Binance’in girişim sermayesi kolu Binance Labs aracılığıyla donanım cüzdan üreticisi NGRAVE’e stratejik bir yatırım yapıldığı açıklandı. Ayrıca Binance Labs, yaklaşan A serisi finansman turunda NGRAVE’e liderlik edeceğini de belirtti.

Yüksek güvenlik ve hızlı performans sunan NGRAVE, 2018 yılında Belçika’da kuruldu. Soğuk cüzdan (bir diğer adıyla donanım cüzdanı) hizmeti sunan şirket, dokunmatik ekranlı cüzdanı, gerçek zamanlı blokzinciri bağlantısı ve LIQUID isimli kullanışlı mobil uygulaması sayesinde piyasadaki diğer şirketlere rakip olarak görülüyor.

Binance’in Kurucu Ortağı ve Binance Labs Başkanı Yi He söz konusu yatırım hakkında şu açıklamada bulundu:

Güvenlik, kripto paranın benimsenmesinin önündeki en büyük engellerden biri olmaya devam ediyor. Kendi kendine emanet edilebilen cüzdanlar, dijital varlıkların saklanması için en güvenli yöntemlerden biridir ve NGRAVE’e yaptığımız yatırımla, kullanıcı güvenliğini artıran yenilikçi girişimleri desteklemeye devam etmek istiyoruz.

FTX saldırısının ardından merkezi borsalara olan güven azaldı ve soğuk cüzdan satışlarında patlama yaşandı. Bu durum, Binance gibi piyasaya yön veren şirketleri donanım cüzdanı üreticilerine yönelik stratejik hamlelerde bulunmaya itiyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!