verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

FTX’in Sahibi Olduğu Japon Kripto Para Borsası Şimdi de Ticari Faaliyetlerini Durdurdu

FTX’in Japonya merkezli kripto para borsası Liquid, para çekme işlemlerini durdurduktan birkaç gün sonra ticari faaliyetlerini de durdurduğunu açıkladı.

Liquid 20 Kasım tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ana şirket FTX’in hukuk partneri S&C tarafından Delaware mahkemelerinde devam eden Bölüm 11 iflas mahkemesi uyarınca tüm ticari faaliyetlerin duraklatılması talimatını aldığını bildirdi.

Haber, şirketin 15 Kasım tarihinde FTX’in iflas başvurusu nedeniyle para çekme işlemlerini durdurduğunu duyurmasından 5 gün sonra geldi. Liquid müşterileri 12 Kasım tarihinde para çekme işlemlerinde sorun yaşadıklarını iddia etmiş ancak borsa gerekli kontrolleri sağladıklarını ve bir problem olmadığını öne sürmüştü.

Şirket, FTX’in Japonya’da faaliyet gösterme planları kapsamında bu yılın şubat ayında FTX tarafından satın alınmıştı. O dönemde yapılan açıklamaya göre FTX ve Liquid Japonya ve küresel pazardaki yatırımcılara ürün ve likidite sağlamak için birlikte çalışmayı amaçlıyordu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!