Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’in İngiltere’deki Taze Ortağına Yasal Kısıtlama Geldi

Birleşik Krallık’ın mali düzenleyicisi FCA, Binance’in bundan iki gün önce ortaklık duyurusu yaptığı Rebuilding Society için kısıtlama getirdi.

Financial Conduct Authority (FCA) tarafından yapılan uyarıya göre Rebuilding Society, ülkede kayıtlı olmayan kripto para hizmet sağlayıcıları adına finansal reklam çalışmaları yürütemeyecek.

Rebuilding Society’nin ülkede kaydı olmayan kurumlara finansal reklamlar için verdiği onayları geri çekmek için yarın Türkiye saati ile 19:00’a kadar vakti bulunuyor.

Rebuilding Society ayrıca müşterilerini üçüncü partilere sunduğu reklam hizmetlerini, ülkede yetkisi bulunmayan kişi ve kurumlara sunamayacağı konusunda bilgilendirmek zorunda.

FCA’nın kripto paralar için düzenlediği ve internet sitelerini, sosyal medya platformlarını kapsayan reklam uygulaması 8 Ekim’de yürürlüğe girdi. Birleşik Krallık’ta resmen kaydı olmayan kripto para firmaları, bu uygulamaları ihlal etmeleri halinde çeşitli yaptırımlara maruz kalabilecek.

Ülkede halihazırda yasal olarak düzenlenmiş durumda olan bazı kurumlar, kripto para şirketlerinin reklam çalışmalarına onlar adına onay verebiliyor. Örneğin Coinbase ve OKX, Birleşik Krallık’taki kampanyaları iin Archax ile çalışıyor.

Binance, ülkedeki reklam çalışmaları için Rebuilding Society ile iş birliği yapacağını bundan yalnızca birkaç gün önce duyurdu.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!