Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Binance’in Listelediği ve Launchpool’a Eklediği Neutron Coin (NTRN) Nedir?

Binance’in yeni listelediği altcoin Neutron’u (NTRN) sizler için inceledik.

Binance bugün sabah saatlerinde yaptığı duyuruda, Neutron’u listeleyeceğini duyurmuştu. Binance tarafından gelen haber ile birlikte ilgi odağı olan Neutron projesinin ne olduğu merak edilmeye başlandı.

Neutron (NTRN) nedir?

Neutron, Cosmos (ATOM) tabanlı bir cross-chain (çapraz-zincir) akıllı sözleşme platformudur. Multichain protokollerinin en çok karşılaştığı problemleri çözmeye odaklanan Neutron, güven eksikliği, ekosistem uyumu, objektiflik ve cross-chain altyapı çözümlerine yönelik çalışmaktadır.

Neutron ayrıca geliştiricilerin blockchainler arası iletişim protokolü (IBC) aracılığıyla merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) oluşturmasına olanak sağlamaktadır

Cosmos Hub’ın ekonomik anlamda güvenliğini sağlayan Neutron özet olarak geliştiricilerin daha büyük kitlelere ulaşabilmesi adına Interchain’in (blockchainler arası) tüm özelliklerinden zahmetsiz olarak faydalanmasına olanak vermektedir.

Geçtiğimiz mayıs ayında ana ağ lansmanı yapılan Neutron, Cosmos ekosistemindeki CosmWasm‘ı kullanarak akıllı sözleşmeler yazmak için tasarlandı. Neutron aynı zamanda geliştiricilerin Rust programlama dilinde kod yazmasına da olanak tanıyor.

Neutron Coin (NTRN) Arzı Kaç?

Binance’den gelen listeleme haberi sonrası kripto para birimine ilgi aşırı arttı. Hacmi son 24 saat içerisinde %15.000 artış yaşarken piyasa değerinde %70 büyüme görüldü. Toplam arzı 1 milyar olan NTRN’nin mevcut durumda dolaşımda 217 milyonluk kısmı bulunuyor.

Cosmos tabanlı dApp’lerde daha önce listelenmiş olan NTRN, çok küçük hacimlerle işlem görüyordu.

CoinGecko verilerine göre NTRN, yazım esnasında 0,406 dolardan işlem görüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!