Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Birleşmiş Milletler’den Ukraynalı Mülteciler İçin Stellar İle İş Birliği

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi (UNHRC), Rusya savaşından etkilenen ve banka hesapları olmayan Ukraynalı mültecilere para yardımı ulaştırabilmek için Stellar (XLM) ağı ile birlikte iş birliğine gitti.

Stellar 15 Aralık tarihinde yayınladığı basın duyurusunda, bankacılık servislerine erişimleri olmayan Ukraynalı mültecilerin ihtiyaçları olduğu para yardımına ulaşabilmeleri adına UNHRC ile birlikte çalışacaklarını açıkladı. Şirket, mültecilere yapılacak para yardımının USD Coin (USDC) olarak Stellar ağı üzerinden gerçekleştirilmesinin planlandığını belirtti.

Şirket yaptığı basın duyurusunda, bugüne kadar UNHRC’nin projeyi yürüten birimi Uluslararası Kurtarma Komitesi (IRC) ile birlikte toplamda 33 Ukraynalıya yardım ulaştırdıklarını, yeni pilot proje kapsamında hedeflerinin 100 mülteciye etkili bir şekilde yardım ulaştırabilmek olduğunu belirtti.

Öte yandan yardım olarak ulaştırılan USDC varlıklarının itibari para birimlerine dönüştürülmesi konusunda ise Moneygram ile anlaşıldığı bildirildi. Gönderilecek kripto yardımların ulaştırılması ve depolanması alanında Stellar tabanlı bir kripto para cüzdanı olan Vibrant kullanılacak.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!