Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin 29 Bine Geriledi: Analistler Düşüş Sürerse Fiyatın Tepki Alacağı Desteği Açıkladı!

Bitcoin (BTC) yaşanan son düşüşle birlikte 29.000 dolar bandına gerilerken dönüşün hangi seviyeden olacağı merak konusu oldu.

Yaklaşık 1 aydır yatay bir düzlemde konsolide olan Bitcoin, 29.500 dolar seviyesindeki desteği kırarak 29.000 dolara kadar geriledi. Bitcoin bu düşüşle birlikte destek bölgesindeki biriken likiditeler temizlerken desteğin kaybedilmiş olması yatırımcıları korkuttu. Bitcoin bu destek seviyesini 1 aydır korumayı başarmıştı.

Coinglass tarafından sağlanan verilere göre yaşanan 1.000 dolarlık düşüş esnasında toplamda 121 milyon dolar likidite olurken bu likidasyonun 111 milyon dolar long (uzun) yönlü pozisyonlarda gerçekleşti. Short (kısa) yönlü pozisyonların tasfiyedeki payı ise yaklaşık 10 milyon dolar oldu.

Bir sonraki Bitcoin desteği neresi?

FxPro kıdemli piyasa analisti Alex Kuptsikevich CoinDesk’e verdiği demeçte düşüşün derinleşmesi durumunda sıradaki ilk desteğin 27.000 dolar olacağını belirtti:

Düşüş baskısı yoğunlaşırsa, bir sonraki önemli destek seviyesi 27.000 dolar, kasım ayının en düşük seviyelerinden yükselen kanalın alt sınırı ve 200 haftalık hareketli ortalama olacaktır.

Öte yandan finansal hizmetler sağlayıcısı eToro’da kıdemli piyasa analisti olarak görev alan Simons Peters benzer bir yaklaşımla yoruma dahil oldu. Peters açıklamasının detaylarında yaz aylarındaki düşük likiditeye dikkat çekerek şu vurguyu öne çıkardı:

Bitcoin şu anda yavaş bir geri çekilme yaşıyor çünkü fiyat son zamanların en yüksek seviyelerinden düşüş eğilimini sürdürüyor. Yaz aylarında piyasa dinamikleri daha düşük işlem akışlarıyla dalgalanma eğilimi gösterse de, son dönem piyasadaki en iyi kripto varlıklar için oldukça sakin geçti.

CoinGecko verilerine göre son 24 saat içerisinde %2,4 düşüş yaşayan Bitcoin, yazım esnasında 29.178 dolardan alıcı buluyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!