verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin 5.000 Dolar Altına Çekildi – Dump Mı Geliyor?

Kripto para piyasası Nisan ayına oldukça hızlı girdi ve Bitcoin de dahil neredeyse bütün kripto para piyasası ciddi bir yükselişe imza attı. BTC’nin 2 Nisan tarihinde 4.200 dolar direncini aşması ile şahlanan kripto para piyasası kısa sürede 10 milyar doların üzerinde toplam piyasa hacmi kazandı ve Litecoin ile Bitcoin Cash de yükselişte rol aldı.

Bitcoin 4.200 dolar direncinden sonra 5.100 dolara kadar yükseldi ancak daha sonra satış baskısı nedeniyle 5.000 dolara, oradan da dün gece itibariyle 5.000 dolar altına geriledi. Bitcoin’in yanı sıra %50’lere varan yükseliş yaşayan Bitcoin Cash de, 320 dolarlardan 289 dolarlara kadar geriledi.

 

Neredeyse bütün kripto para birimleri yüksekten uçarken sakinliğini koruyan XRP ise, dün gece itibariyle %10 ve üzeri yükseliş elde etse de basın saatine göre %6.48 ile biraz daha durulmuş gibi gözükmekte. Elon Musk’un favori kripto para birimi olduğunu belirttiği ve bir ara CEO’su olduğunu açıkladığı Dogecoin ise, basın saatine göre %7 gibi bir düşüş yaşamakta ki bu da yaşanan yükselişin, düşüş evresine dönüştüğünü kanıtlar.

Brian Kelly gibi uzmanlar ve kripto para analistleri Bitcoin’in yakın zamanda bir hareket yapmasını beklemediklerini belirtseler de, Bitcoin’in 5.000 dolar üzerine çıkması birçok kişiyi şaşırttı. Birçok kripto para uzmanı BTC’nin 2020 yılında yaşanacak olan yarılanma olayına doğru hafif çaplı değer kazanacağını düşünmekte ancak bunun bir anda sert bir çıkışla olacağı tahmin edilmiyor. Yine de kripto para piyasasında hiçbir şeye kesin gözüyle bakmak doğru olmayacaktır.

 

Leave a comment