verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yeniden Hareketlenmeye Başladı – 5.400 Dolar Seviyesi Aşılacak Mı?

Nisan ayı kripto para piyasası için belki de 2019 yıl içerisinde şimdiye kadarki en hareketli dönem oldu ve görünüşe göre hala şaşırtıcı gelişmeler yaşanma ihtimali de mevcut. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 2 Nisan tarihinde kendisini saatler içerisinde 5.000 doların üzerine atması ile adeta yeni bir dönemi ve hareketliliği de başlatmış oldu.

Kripto para piyasası kısa süre içerisinde 20 milyar dolar üzerinde toplam piyasa hacmi elde etti ve BTC de dahil neredeyse bütün kripto para birimleri yükselişe geçti. Daha sonra piyasa hafif bir düzeltme yaşasa ve lider kripto para 5.500’ü test ettikten sonra gerisin geri 5.000 dolara düşse de, basın saatine göre yeniden piyasada ufak çaplı bir volatilite mevcut.

BTC basın saati itibariyle %2.45’lik yükseliş ile 5.217 dolardan alıcı bulurken, hemen arkasındaki Ethereum %3.07’lik yükseliş ile 170 doları zorlamakta. Toplam piyasa hacmine göre üçüncü en büyük kripto para birimi XRP ise %1.05’lik yükseliş ile durgun bir grafik çizmeyi sürdürüyor.

Geçtiğimiz gün Binance tarafından Bitcoin SV’nin delist edilmesi sonrası %10 üzeri yükseliş elde eden Bitcoin Cash ise %2.42’lik artış grafiği ile hafif çaplı bir duraklamaya girdiğini göstermekte. 16 Nisan tarihinde 7. token yakma işlemini gerçekleştirmiş olan Binance Coin ise en büyük yedinci kripto para birimi olma unvanını korumakta ve top 10 kripto para biriminin çoğu gibi yatay bir grafik çizmekte.

Top 100 kripto para birimi arasında en büyük düşüş yaşayan ise dünkü haberin etkisinden çıkamayan BSV gibi duruyor.

Leave a comment