Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ABD Enflasyonundaki Pozitifliğe Rağmen Yükselmedi: Nedeni Açıklandı!

Glassnode kurucusu Yann Allemann, Bitcoin’in (BTC) ABD enflasyon verilerinin pozitif gelmesine rağmen 31 bin dolar direncini geçememesini piyasanın haberi önceden fiyatlamasına bağladı. 

Yann Allemann 12 Temmuz tarihinde resmi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı gönderide, dün açıklanana haziran ayı ABD enflasyon verilerinin pozitif gelmesine rağmen Bitcoin’in 31 bin dolar direncini neden geçemediğine değindi.

Allemann, ABD enflasyonunun açıklanması sonrasında Bitcoin’in 31 bin dolar seviyesine kadar yükseldiğini ancak gelen büyük satışla birlikte başlangıç noktasına geri döndüğünü ifade etti.

Allemann, Bitcoin’in pozitif verilere tepki vermemesini şu ifadelerle açıkladı:

Çarşamba günü Bitcoin’in tepkisizliği, yayınlanan makro güncellemelerin zaten fiyatlanmış ve beklenen değerlerle uyumlu olduğunu gösteriyor.

Kurucu bu doğrultuda volatilitenin önlenmesi için fiyatın yakınına “alım-satım duvarları” yerleştirildiğini de öne sürdü.

Alleman teknik tarafta ise Bollinger bantlarının ocak ayından bu yana en dar aralığa ulaştığını ve yükselişe yol açan nedenin bu olduğunu öne sürdü. Açık pozisyonların düşük kalmaya devam ettiğini dile getiren kurucu, fiyatın herhangi bir yöne doğru pozisyonlanmadığını da belirtti.

ABD haziran ayı enflasyonu %3 olarak açıklanarak %3,1’lik beklentilerin altında kalmıştı. Bitcoin, verilerin açıklanması sonrasında 31.112 dolar seviyesine kadar yükseldikten sonra 30.793 dolar seviyelerine geri dönmüştü.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!