Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin ABD ile Ayrışıyor: Bu Seviyelere Kadar Düşerse Büyük Fırsat Verir!

Bitcoin ile ABD hisse senetleri ile olan korelasyonu haziran ayının başından bu yana keskin bir şekilde düşüş yaşadı ve bu bir fırsat sunuyor. 

Normal şartlarda küresel ekonomi ile oldukça yakın bir korelasyon içerisinde olduğu bilinen Bitcoin, ABD borsaları Nasdaq ve S&P 500 ile olan korelasyonu, Haziran başından bu yana keskin bir şekilde düşerek Kasım 2023’ten bu yana en düşük seviyelere geriledi.

The Block tarafından alınan bilgilere göre, Bitcoin’in Nasdaq ile 30 günlük korelasyonu -0,84’e, S&P 500 ile olan korelasyonu ise -0,82‘ye düştü. Bloomberg’in raporu da benzer şekilde Bitcoin’in Nasdaq ile olan 90 günlük korelasyon katsayısının salı günü 0,21’e düştüğünü belirtti.

Haziran ayının başında 70 bin doları aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşan Bitcoin, daha sonra sert bir düşüş performansı göstermişti. Ancak ABD borsalarının endeksleri hazirandan bu yana artışlarını sürdürüyorlar. Avrupa hisse senedi endeksleri de benzer performanslar gösterdi.

YouHodler yetkilisi Russian Lienkha, Bitcoin’in hisse senetlerinden ayrışmasının Almanya, ABD ve Mt. Gox gibi faktörlerden gelen son satış baskısı olaylarından kaynaklandığını belirtti. Lihenka ayrıca şu ifadelere yer verdi:

Ancak bu faktörler geçici ve fiyatın yakında toparlanması muhtemel. Fiyatın kısa süreliğine 50.000 ila 52.000 dolar aralığına düşmesi mümkün, ancak hızlı bir toparlanma bekleniyor.

Analist ayrıca Bitcoin ile ABD hisse senetleri arasındaki ayrışmanın tekrardan toparlanacağını ve bu nedenle yatırımcılar için bir arbitraj fırsatı sunduğunu belirtti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!