Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Almak İçin Çok Mu Geç? Yatırımcıların Yeni Gözdesi Bitcoin Madenciliği Yapan BTC Minetrix

Bitcoin (BTC) satın almak için geç kaldığını düşünen ve alternatif arayışına giren yatırımcıların yeni gözdesi Bitcoin madenciliği yapan BTC Minetrix (BTCMTX) oldu.

Bitcoin’in piyasaya çıktığı ilk günden bu yana 20 yıl geçti. Bu süreçte de diğer tüm yatırım araçlarından çok daha iyi bir performans sergiledi. Yılbaşından bugüne kadar yüzde 190 değer kazanan en büyük en büyük kripto paranın 2015 yılından itibaren ise değeri yaklaşık olarak yüzde 33 bin 500 arttı.

Ancak bazı analistler, şu sıralar 26 bin dolar civarında seyreden Bitcoin için hem riskli varlıklara yönelik ilgi eksikliğinden hem de piyasayı hareketlendirecek bir katalizör olmadığından düşüş eğilimi öngörüyor.

Bu sebeple bazı yatırımcılar Bitcoin’i yansıtan tokenlere yönelmeye başladı. Ön satışı yeni başlayan BTC Minetrix projesinde yatırımcılar hızlıca Bitcoin Minetrix token satın almaya başladı.

Bitcoin Minetrix Nedir?

Bitcoin Minetrix (BTCMTX), bulut madenciliği sektöründe devrim yaratmayı hedefleyen yeni bir ön satış projesi. BTCMTX, klasik yöntemlerin sıkıntılarına modern ve güvenli çözümler getiriyor.

Yani, Bitcoin Minetrix, kullanıcıların BTCMTX tokenlerini bulut madenciliği süresinde harcanabilecek krediler üretmek adına stake edebilecekleri ilk stake-to-mine projesi.

Proje, yeni bir sistem olan “Stake Ederek Madencilik” (Stake-to-Mine), başka bir deyişle Stake Et ve Madencilik Yap mekanizması ile finansal riskleri minimize etmeyi ve şeffaflığı maksimize etmeyi amaçlıyor. Yüksek başlangıç yatırımları ve abartılı getiri vaatleri yerine, daha erişilebilir ve güvenilir bir yatırım ortamı oluşturuyor.

Madencilik şirketleri yüksek güçlü bilgisayar ekipmanları ve teçhizatlarını çalıştırmak için gereken enerjiye milyonlar harcıyor. Ancak bulut madenciliği sayesinde kapı artık herkese açık.

Bitcoin Minetrix Staking Havuzu

Staking havuzu da şimdiden büyük ilgi kaydetti. Son olarak 2,5 milyondan fazla BTCMTX kilitlendiği görüldü.

Stake edilen tokenler, madencilik gelirinin bir yüzdesi ile ödüllendirilecek olan tahsis edilmiş madencilik süresi için de yakılabiliyor.

Ana süreçte kullanıcılar, takas edilemeyen ERC-20 tokenleri olan bulut madenciliği kredileri kazanmak için Bitcoin Minetrix token satın alıp stake edebiliyorlar.

Bu krediler daha sonra bulut madenciliği gücü karşılığında yakılıyor ve bulut madenciliği kredileri kullanılarak BTCMTX tokenleri her zaman güvende olup sahibinin elinde kalıyor.

Öte yandan tokenleri yönetmek, özel bir Bitcoin Minetrix mobil uygulaması ile son derece kolay hale getirilecek. Bu uygulamanın piyasaya sürülmesi için de çalışmalara başlandı

Bulut Madenciliği

Bitcoin Minetrix’in güzelliği, tokenlerin yalnızca 10 dolarlık minimum ücretle satın alınabilmesi ve başka herhangi bir madencilik altyapısına sahip olmaya veya yönetmeye gerek olmaması.

Bulut madenciliği, geleneksel Bitcoin madenciliğinden çok daha verimli ve çevre dostu. Ayrıca enerji tüketimi de ağın en büyük eleştirilerinden biri.

Bireyler veya gruplar, bu amaç için özel olarak kurulmuş bilgi işlem gücünün bir kısmını kiralıyor veya satın alıyor.

Geleneksel olarak bulut madenciliğinde müşteriler, hash gücü miktarını ve izin verilen süreyi belirleyen sözleşmeler yapıyorlar.

Ancak ne yazık ki bulut madenciliği ekonomisi, peşin para talep eden fakat genellikle gerçekte ne kadar kazanılabileceğini yanlış beyan eden dolandırıcılarla dolu hale geldi.

Karmaşık sözleşmeler, bulut madenciliğinden ne kadar BTC kazanılabileceğini hesaplamayı zorlaştırırken, enerji tüketimi ve donanım bakımı gibi ek ücretler de kârı azaltıyor.

Bitcoin Minetrix, süreci basitleştirerek ve yatırımcıların BTCMTX tokenlerini ellerinde tutmalarına izin vererek bu tuzaklardan kaçınıyor.

Bitcoin Minetrix İçin Fon Güvenliği Büyük Önem Arz Ediyor

Ekip, fon güvenliğini en üst düzeyde tutuyor. Bu sayede yatırımcılar, yatırımlarının güvende olduğunu bilerek rahat edebiliyorlar. Bu, özellikle birçok bulut madencilik servisinin teorik olarak kârlı görünse de pratikte kar getirmediği bir pazarda önemli. Bitcoin MineTrix, tüm işlemler için özel bir kripto para olan BTCMTX’yi kullanarak, güven ve istikrarı sağlamayı hedefliyor.

Bu sistem, yatırımcıların memnuniyetsizlikleri durumunda bile kolayca yatırımlarını geri çekebilmelerine imkân tanıyor. Bitcoin MineTrix, fonların tamamı üzerinde kontrol sağlayarak, kullanıcılara esneklik sunuyor ve böylece projeye olan güveni artırmayı hedefliyor.

BTCMTX Tokenomisi

Bitcoin Minetrix ön satışı yeni başladı ancak ilk saatlerinde 133 bin dolardan fazla yatırım aldı.

Ön satış etkinliğinde toplam 10 aşama olacak. Şu anda Bitcoin Minetrix token satın almak isteyenler 0,011 dolardan alım yapabiliyor. Bitcoin MineTrix’in son ön satış aşamasında, tokenin fiyatı 0,0119 dolar olarak belirlendi. Bu yüzden erken yatırımcılara şu anda daha uygun maliyetle yatırım yapabiliyorlar.

Projenin maksimum arzı 4 milyar coin olup bunların yüzde 70’i (2,8 milyar) ön satış yatırımcılarına açık.

Yumuşak üst sınır 15,6 milyon dolar (1,4 milyar token) ve sert üst sınır 32 milyon dolar.

Bitcoin Minetrix Ön Satışı

Bitcoin MineTrix token’ının gelecek aşamada fiyatının 0,0111 dolar olacağı belirtiliyor. Token, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir ERC-20 tokeni olarak dikkat çekiyor. Bitcoin MineTrix satın almak için kullanılabilecek para birimleri arasında Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) bulunuyor. Ayrıca, yatırımcılar Binance Coin (BNB) kullanarak da BTCMTX token’ı edinebilecekleri bir seçenek olarak sunuluyor. 

Sorumluluk reddi:
Koin Bülteni, yukarıda bahsi geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Koin Bülteni, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını yapmalarını önermektedir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!