Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Avalanche Bridged Hacmi Günlük Rekorunu Kırdı: 2 bin BTC’yi Aştı!

Avalanche (AVAX) ağına tek seferde gönderilen Bitcoin Avalanche Bridged (BTC.b) transfer hacmi açısından rekor kırıldı.

On-chain analitik platformu Dune Analytics verileri, yüklü miktarda Bitcoin’in Avalanche ağına taşındığını ortaya koydu. Verilere göre 2 Mart Perşembe günü yaklaşık 44 milyon dolar değerinde 2 binden fazla Bitcoin Avalanche tabanlı merkeziyetsiz borsa (DEX) BENQI Finance‘e taşındı. Taşınan bu Bitcoinler, BTC.b karşılığında mintlendi.

Yaşanan bu hareketlilik, bir günde Avalanche ağına gönderilen en büyük BTC.b transferi olarak kayıtlara geçti. Gerçekleşen bu 44 milyon dolarlık BTC.b mintleme işleminin ardından BTC.b’nin dolaşımdaki toplam arzı 8.572‘ye yükseldi.

CoinDesk - Bilinmiyor

Analistler tarafından yapılan açıklamalarda, Avalanche topluluğunun BTC.b’yi daha geniş bir kontrol ve mint alanı tanıdığı için WBTC’den daha iyi bir seçenek olarak gördüğü öne sürüldü.

Son dönemin çok konuşulan ve merak uyandıran yeniliklerinden biri Bitcoin Avalanche Bridged diğer adıyla BTC.b, bir bakıma Wrapped Bitcoin’e (WBTC) rakip olarak çıkmış bir köprüleme protokolüdür. Bitcoin’in tokenıze edilmiş bir versiyonu olan WBTC, Bitcoin’in köprüleme işlemi ile Ethereum (ETH) ağına aktarılmış halidir.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!