Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Balinaları Alımları Hızlandırdı Ancak Boğa Bu Sebeple Gecikebilir!

CryptoQuant analistlerine göre Bitcoin’in uzun vadeli sahipleri Nisan 2023’ten bu yana en hızlı aylık artış oranında ellerindeki Bitcoin miktarını artırıyorlar.

On-chain veri ve analiz platformu CryptoQuant’ın yayınladığı raporda, Bitcoin balinalarının son zamanlarda aylık %6,3’lük bir artışla varlıklarını artırdıklarına yer verildi.

Analistlere göre söz konusu artış, Bitcoin’e olan talebin yükseldiğini gösteriyor.

Raporda ayrıca Alman ve ABD hükümetlerinin el koyduğu Bitcoin’lerin piyasa arzını artırdığı bu durumda bile uzun vadeli sahiplerin Bitcoin birikimlerini artırdıkları belirtiliyor.

Boğa gecikebilir

Analistler, bu durumun Bitcoin fiyatlarının dip seviyesine yaklaşabileceğinin erken bir işareti olabileceğini ifade ediyorlar.  Ancak stabilcoin likiditesinin henüz tam anlamıyla etkili olmadığı vurgulandı.

USDT (Tether) piyasa değerinin yavaşladığı ve Bitcoin’in genellikle stabilcoin likiditesi arttığında yükseldiğini belirtildi. Ancak rapora göre bu koşul henüz tam olarak karşılanmış değil ve bu durumun Bitcoin fiyat rallisini geciktirebileceği ya da zayıflatabileceği ifade ediliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!