Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Balinası 6 Yıl Sonra Aktifleşti: 450 Dolardan Aldığı 2.995 BTC’yi Transfer Etti!

Bitcoin balinası 6 yıllık sessiz bekleyişin ardından milyonlarca dolar değerinde BTC transferi yaparak dikkat çekti.

On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından sunulan verilere göre yaklaşık 6 yıldır aktif olmayan bir Bitcoin balinası 9 Ekim günü harekete geçti. Balinanın 6 yıl bekleyişinin ardından yaptığı işlemse yaklaşık 82,8 milyon dolar tutarında 2.995 BTC’yi 2 farklı cüzdana transfer etmek oldu.

Balina 7 Mayıs 2016 tarihinde Bitcoin henüz 459 dolarken 1,47 milyon dolar karşılığında 3.200 BTC satın almıştı. Balina aldığı bu Bitcoinlerin 200 tanesini 2017 yılında başka bir cüzdana transfer etmişti. Piyasa analistleri yapılan bu transferleri olası bir kar satışı öncesi hazırlık olarak yorumladı.

Habere konu olan balina, 2.495 BTC’yi “bc1q…wnpu” isimli adrese, kalan 500 BTC’yi ise “bc1q…x3l9” isimli bir adrese transfer etti. Balinanın transfer işlemini gerçekleştirdiği adreslerin ikisi de yeni oluşturulan adreslerdi.

Fakat balina bu işlemlerle de yetinmedi ve 500 BTC gönderdiği adresten 2 farklı transfer işlemi daha yaparak bir cüzdana 499,5 BTC, bir başka cüzdana ise 0,5 BTC gönderdi. Öte yandan 2.495 BTC, ilk gönderildiği cüzdandan hareket ettirilmedi.

Yapılan transferlerin ardından balinanın 6 yıl boyunca varlıklarını tuttuğu cüzdanda sadece 7 dolarlık Bitcoin kaldı.

Benzer bir balina aktivitesi 7 Ekim günü görülmüş ve 3 yıldır aktif olmayan Bitcoin balinası milyonlarca dolar değerindeki transferiyle gündeme gelmişti. Son zamanlarda sık sık balinaların uyanmasının bir hareket öncesi sessizlik dönemine işaret ettiği düşünülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!