Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Dev Bitcoin Balinası Yıllar Sonra Uyandı: 140 Milyon Dolarlık İşlem!

Bitcoin balinası 3 yıllık sessiz bekleyişin ardından milyonlarca dolar değerinde BTC transferi yaparak dikkat çekti.

On-chain analiz platformu Arkham Intelligence tarafından sunulan verilere göre yaklaşık 3 yıldır aktif olmayan bir Bitcoin balinası 7 Ekim günü harekete geçti. Balinanın 3 yıl sessizliğin ardından yaptığı işlemse yaklaşık 140 milyon dolar değerinde 5 bin BTC’yi farklı cüzdanlara transfer etmek oldu.

Toplamda iki farklı adrese transfer gerçekleştiren balina, 4 bin BTC’yi “bc1q5r…40g22c” isimli adrese, kalan 1.000 BTC’yi ise “34aed..yHr8D” isimli bir adrese transfer etti. Balinanın transfer işlemini gerçekleştirdiği adreslerin ikisi de yeni oluşturulan adreslerdi.

Yapılan transferlerin ardından balinanın 3 yıl boyunca varlıklarını tuttuğu cüzdanda hiç Bitcoin kalmadı. Balinanın, 1.000 BTC‘yi 2 farkı cüzdana aktarırken 825 BTC‘yi alan adres transfer işlemlerini devam ettirerek elindeki Bitcoinleri farklı miktarlarda dağıttı.

Habere konu olan Bitcoin balinası 23 Haziran 2020’de Poolin madencilik havuzundan 5.000 BTC’yi kendi cüzdanına aktarmıştı.

Balinanın 3 yıl aradan sonra böyle bir işlemi neden yaptığı belirsizliğini korusa da özellikle son aylarda aktif olan balina sayısındaki artış piyasa analistleri için olası bir volatilitenin öncü sinyalleri anlamına geliyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!