Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Huobi Hacker’ı 5.000 Ethereum’u İade Etti, İş Teklifi Aldı: Justin Sun’dan Açıklama!

Asya’nın en büyük kripto para borsası HTX’in (eski adıyla Huobi), çalınan milyonlarca dolarlık Ethereum’u (ETH) geri almayı başardı.

HTX’in sıcak cüzdanlarına 24 Eylül günü saldırıda bulunan ve 8 milyon dolar değerinde 5.000 ETH çalmayı başaran hacker 4,999 ETH’yi iade etti. On-chain analiz platformu Lookonchain tarafından sunulan verilere göre saldırgan, iade işlemini 7 Ekim günü yaptığı 2 farklı transferle tamamladı. Öte yandan hacker’a bir de iş teklif eden HTX, güvenlik açığının tam dökümünü istedi.

Saldırıdan kısa süre sonra hackerın kimliğinin tespit edildiğini belirten borsa yetkilileri, şahısla iletişime geçmeye çalışılmıştı. HTX tarafından gönderilen blokzinciri mesajında, 7 gün sürecek bir teklif sunulmuş ve fonların iade edilmesi durumunda saldırgana %5’lik ödül vadedilmişti.

HTX küresel danışmanı ve TRON (TRX) kurucusu Justin Sun 7 Ekim tarihinde konu ile ilgili yaptığı açıklamada, varlıkların iade edildiğini doğruladı. Sun ayrıca, saldırgana söz verdikleri gibi 250 ETH’lik ödül yolladıklarını da belirtti:

Saldırganın söz verdiği gibi tüm parayı tamamen iade ettiğini doğruladık ve ayrıca ona 250 ETH tutarında beyaz şapka ödülü verdik. Hacker doğru seçimi yaptı. Sektördeki herkese yardımlarından dolayı şükranlarımızı sunmak isteriz!

Açıklamasının devamında blokzincirlerini ve kullanıcı varlıklarını koruyabilmek için aralıksız bir çaba gösterdiklerini vurgulayan Sun, kapsamlı bir güvenlik sağlamanın nihai hedefleri olduğunu hatırlattı:

Blokzinciri güvenliğini güçlendirmek ve kullanıcı varlıklarını korumak asla kolay bir iş değildir ve yorulmadan çalışıyoruz! Kullanıcı varlıkları için kapsamlı bir güvenlik sağlamak her zaman nihai hedefimizdir! Kullanıcılarımızın ve topluluğumuzun sürekli desteği için minnettarız!

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!