Kripto para sektörünün en ünlü boğalarından birisi olarak bilinen eski Goldman Sachs yöneticisi Mike Novogratz, yakın zamanda kripto para birimlerinden kazandıkları hakkında bir açıklamada bulundu....

Bitcoin Boğası Mike Novogratz, Kripto Paradan Kazandıklarını Princeton Üniversitesine Bağışlayacak!

Michale Novogratz

Kripto para sektörünün en ünlü boğalarından birisi olarak bilinen eski Goldman Sachs yöneticisi Mike Novogratz, yakın zamanda kripto para birimlerinden kazandıkları hakkında bir açıklamada bulundu.

Mike ve eşi Sukey Caceres, kripto para birimlerinden elde ettikleri kazancı direkt olarak Princeton Üniversitesinin bir programına bağışlamayı düşünüyor. ”Bridge Year Program” isimli bu program, öğrencilerin 9 ay boyunca üniversite sponsorluğunda beş uluslararası kurumda hiçbir ücret ödemeden eğitim görmesini sağlıyor. Söz konusu kurumlar ise Bolivya, Çin, Hindistan, Endonezya ve Senegal içerisinde yer almakta.

Novogratz, konu hakkında yaptığı açıklamalarında, bu programın öğrencilere durmadan daha birbiri ile bağlantılı bir hale gelen dünyada, lider olarak hazırlanmaları için inanılmaz bir fırsat sağlayacağını ve aynı zamanda içsel gözlem ve kişisel gelişim hakkında eşsiz fırsatlar sunacağını ifade etti. Mike ve eşinin bağış yapmak için Princeton’u seçmelerinin en büyük sebebi, iki ismin de zamanında Princeton mezunu olmasından kaynaklanmakta. Mike 1987 yılı mezunu iken, eşi 1989 mezunu olarak üniversiteye veda etmişti.

Mike buna rağmen yaptığı bağış yüzünden eleştirildi ve JaniceTexas isimli bir Twitter kullanıcısı, Princeton gibi kurumlara değil, imkanları daha kısıtlı devlet/topluluk üniversitelerine bağış yapılması gerektiğini vurguladı.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.