Hindistan, 2018 yılında RBI'nin (Hindistan Merkez Bankası) koyduğu yasak sonrası hala kripto para sektörü ile ilgili sıkıntılar yaşamaya devam ediyor ve ülkenin kripto paralara bakış...

Hindistan Bankası, Müşterilere, Kripto Para Kullanmayacaklarına Dair Sözleşme İmzalattırıyor!

Hindistan

Hindistan, 2018 yılında RBI’nin (Hindistan Merkez Bankası) koyduğu yasak sonrası hala kripto para sektörü ile ilgili sıkıntılar yaşamaya devam ediyor ve ülkenin kripto paralara bakış açısı oldukça sert. Bankalara, kripto para platformlarına hizmet vermeme yasağının konulmasından sonra, bazı Hint bankaları kripto para birimlerinin büyümesini ve yaygınlaşmasını engellemek için oldukça ilginç eylemler yapmaya başladı.

İddialara göre bir banka, bazı bankalar müşterilere herhangi bir sözleşme imzalatırken, onlardan hiçbir şekilde kripto para birimleri veya bunlarla ilgili bir platform veya hizmet kullanmayacağına dair yemin etmesini ve buna imza atmasını da talep etmekte. Bu yeni şart yüzünden müşteriler ya bankalar ya da kripto para birimleri arasında seçim yapmaya zorlanıyor ve bu hala gelişme aşamasında olan kripto para sektörü için oldukça olumsuz.

Birçok uzman ve topluluk üyesi kripto para birimlerinin uzun vadede geleneksel bankacılığın yerini alacağına inansa da, şuan için böyle bir hamle birçok müşteriyi zorlayabilir.

Hindistan içerisinde yaşayan bir kullanıcının attığı Tweet ile gündeme gelen olay, çok fazla tepki topladı.

Bunun yanı sıra başka bir kullanıcının Pakistan içerisindeki Faysal Bank‘ın da aynı olayı yaptığını gösteren kanıtı, özellikle doğudaki bankaların bu gibi yollara başvurmasının git gide artabileceğini gözler önüne sermekte.

Yorum yapmak için tıkla

Bir yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

E-Posta Aboneliği

E-Posta aboneliği yaparak son dakika gelişmelerinden ve analizlerden anında haberdar olabilirsiniz!

Aboneliğiniz başarılı bir şekilde alınmıştır.

Bir hata ile karşılaşıldı, tekrar deneyiniz.