Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Cüzdanından Yeni Güvenlik Uyarısı Geldi: Bu Maillere Dikkat Edin!

Popüler donanım cüzdanı Trezor, Bitcoin ve başlıca kripto paralar özelindeki kimlik avı dolandırıcılarına karşı uyardı.

Trezor 25 Ocak tarihli sosyal medya paylaşımında, kimlik avı dolandırıcılarına karşı uyarıda bulundu. Ekip tarafından yapılan açıklamada, kullandıkları bir üçüncü taraf e-posta hizmet sağlayıcısının Trerzor’u taklit eden ve dolandırıcılık amaçlı bir dizi mail gönderdiği belirtildi. Saldırganlar Trezor’un haber bültenine abone olan üyeleri hedef aldı.

Söz konusu maillerde Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), TRON (TRX) ve bu kripto paralara ait blokzincirlerinde bir güncelleme yapılacağını belirten saldırganlar, kullanıcıların varlıklarını veya özel anahtarlarını çalmayı hedefledi.

Trezor ekibi tarafından kısa süre sonra yapılan başka bir açıklamada, E-posta metnindeki kötü amaçlı bağlantıyı hızlı bir şekilde devre dışı bıraktıkları ve tehdidin erişimini sınırladıkları ifade edildi. Şirket, kullanıcılara yaptığı uyarıda zararlı bağlantı içeren mailleri derhal silmeyi önerdi.

Tüm fonların güvende olduğu belirtilirken kullanıcılara kurtarma kelimelerini ve güvenlik anahtarlarını kimseyle paylaşmamaları konusunda hatırlatma yapıldı.

Donanım cüzdanı kısa süre önce uğradığı siber saldırı sonucunda on binlerce müşteri bilgisini hackerlara kaptırarak gündeme gelmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!