verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Uzman Yatırımcı: Bitcoin Federal Rezerv Sayesinde Yükseldi

Bitcoin gibi kripto paralar, özellikle Federal Rezerv gibi merkez bankaları tarafından alınan kararları protesto eden vatandaşlar için biçilmiş kaftan olabilirler.

Kripto para sektöründeki pek çok uzmanın merkez bankaları hakkında çeşitli yorumlar yaptıklarını görebiliyoruz. Bunlardan bazıları merkez bankalarının sektör için faydalı olacağını, bazıları ise kripto paraların merkez bankalara kıyasla çok daha iyi olduklarını savunuyorlar.

Bu tartışmaya Ikigai Asset Management’ın yöneticilerinden Travis Kling de katıldı. Federal Rezerv’in son zamanlarda attığı adımlardan pek hoşnut olmayan Kling, bu sorunun kripto paralarla çözülebileceğini düşünüyor.

İnsanların özellikle faiz oranlarıyla ilgili alınan kararlardan çok rahatsız olduklarını düşünen Kling, kısa süre önce Bitcoin fiyatında yaşanan artışı da merkez bankası tarafından alınan kötü kararlara bağlıyor:

“Kripto para piyasasındaki artışın başlıca sebebi bence merkez bankalarıydı. Çünkü Bitcoin; sorumsuzca hazırlanan para politikalarına karşı adeta güvenli bir liman oldu.”

Kling’e göre günümüzdeki tek problem Federal Rezerv değil. Çünkü kendisi, Dünya genelindeki diğer merkez bankalarının da pek iyi durumda olmadığını düşünüyor. Avrupa Merkez Bankası’nın, Japonya Bankası’nın ve diğer bankaların Federal Rezerv’i takip ettiğini vurgulayan Kling, Dünya genelinde bir banka sorunuyla karşı karşıya olduğumuzu öne sürüyor.

 

Leave a comment