verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Tom Lee: Bitcoin’in Gerçek Değeri 14 Bin Dolar

Fundstrat Global Advisors isimli şirketin kurucusu olan ve kripto para sektöründe en aktif kişiler arasında gösterilen Tom Lee, yaptığı açıklamada lider kripto para birimi Bitcoin’in gerçek fiyatının 14 bin dolar civarında olduğunu ifade etti. Lee, ayrıca eski balinaların yeniden sektöre döndüğünü söylerken; piyasa hakkında havanın giderek daha olumluya dönmesi ile birlikte alımların sıklığının ve miktarının da arttığını ifade etti.

CNBC’ye konuşan başarılı isim, Bitcoin zorlu bir 2018 yılı geçirdiğini ifade ederken, buna karşın artık sürecin yavaş yavaş olumluya döndüğünü söyledi ve şunları ekledi:

”Bitcoin çok zorlu bir yılı geride bıraktı ve 2019’un şu ana kadar olan dönemi de aslında bir önceki yıldan çok da farklı değildi. Ancak şu anda yavaş yavaş işler olumluya dönüyor ve güzel şeyler yaşanıyor. Ayrıca, eski Bitcoin balinalarının cüzdanlarının da artık BTC aldığını görüyoruz.”

Lee, bu balinaların büyük bir kısmının ellerindeki BTC’yi, lider kripto para birimi 2017’nin sonunda 20 bin dolar olduğunda sattığını söylerken; şu anda bu isimlerin yeniden Bitcoin yatırımı yapmaya başlamasının da, sektör için iyi bir gelişme olduğunu ifade etti.

Bilindiği gibi başarılı analist, daha önce Fundstart olarak 2019 yılına ilişkin beklentilerini açıklamış ve sektördeki havanın olumluya döneceği tahminini yapmıştı. Lee, başta Bakkt ve Fidelity gibi kritik platformların sektöre girmesinin kurumsal yatırımcıyı buraya getireceğini ve bunun da iyi bir şey olduğunu sözlerine eklemişti.

Leave a comment