Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatı Dip Yapmış Olabilir! Sadece Beş Tanesi Kazanç Sağlıyor

Bitcoin (BTC) fiyatının düşmesiyle birlikte BTC madencileri, sadece beş madencilik cihazıyla para kazanabiliyor.

CoinGecko verilerine göre Bitcoin, yüzde 7’den fazla değer kaybederek 54.000 dolar seviyesine çekildi. Pek çok Bitcoin madencisi, bu düşüş yüzünden karlı şekilde madencilik yapamıyor.

Zararına çalışıyorlar

F2pool, “kWh başına 0,08 dolarlık bir tarifeyle 23 W/T’den daha düşük verimde çalışan ASIC’ler, zararına çalışıyor” açıklamasını yaptı.

F2pool verilerine göre Antminer tarafından geliştirilmiş dört cihaz ve bir Avalon cihazı haricinde cihaz kullanan madenciler, para kazanamıyor. Ancak adı geçen bu cihazlar, Bitcoin fiyatı 53.100 doların üstünde kaldığı sürece madencilere para kazandırıyor.

Bitcoin dip yapmış olabilir

Bitcoin madencilerinin en büyük masraflarından birisi, elektrik faturasıdır. Madenciler, işletme giderlerini kazandıkları blok ödülleri ve işlem ücretleri ile karşılıyor. Halving sonrasında blok ödülü, 6,25 BTC’den 3,125 BTC’ye düştü.

Bitcoin madencileri, geçtiğimiz aylarda BTC’nin üstünde büyük bir satış baskısı oluşturdu. Madenciler, Haziran’da iki hafta içerisinde yaklaşık 1 milyar dolar değerinde Bitcoin sattı.

Bazı analistler, madencilerin karlılık oranındaki değişimin Bitcoin için olumlu bir işaret olabileceğini düşünüyor.

Primitive Crypto’nun ortağı Dovey Wan, “Bitcoin madencileri, kapitülasyondan bir adım uzaktalar. S19’ların başa baş fiyatı, 52.000 dolar. Bu, yerel bir dip için harika bir oluşum” yorumunu yaptı.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!