Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatı İçin 1 Milyon Satoshilik Halving Bahsi: 100 Bin Dolar Tahmini Tutacak Mı?

Blockstream CEO’su Adam Back, Bitcoin fiyatının )BTC) 2024 yılındaki halving’den önce 100 bin doları ulaşacağına dair 1 milyon satoshi (sat) karşılığında bir iddiaya girdi.

Erken Bitcoin destekçilerinden biri olarak tanınan Blockstream CEO’su Adam Back, kısa bir süre önce yaptığı bir sosyal medya paylaşımı ile Bitcoin fiyatının 2024 yılının nisan ayında gerçekleşmesi beklenen halving olayından önce 100 bin doların üzerine çıkacağına dair 1 milyon satoshi bahse girdiğini duyurdu.

Vikingo adlı bir kullanıcının karşı teklifi üzerine harekete geçen Adam Back, kendinden emin bir tavır sergileyerek iddiasında kararlı olduğunu belirtti. Vikingo ise Bitcoin fiyatının 2025 yılından önce 100 bin dolar bandına ulaşmasının mümkün olmayacağını dile getirerek karşı bahsini güçlendirdi. İkili arasında iddianın bitiş tarihi olarak 31 Mart 2024 tarihinin gece yarısı işaret edildi.

Adam Back’in erken dönem Bitcoin yatırımları sayesinde elde ettiği kazancın 50 ila 300 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Söz konusu 1 milyon satoshilik Adam Back için bir anlam ifade etmese de kripto para piyasasının dikkatini çekmeyi başardı.

İddiaya konu olan 1 milyon satoshilik meblağ Bitcoin’in mevcut 29 bin dolarlık fiyatında 290 dolara tekabül ediyor. Back’in tahmini gerçekleşir ve Bitcoin 100 bin doların üzerinde çıkarsa bu değer 1.000 doların biraz üzerinde olacak.

Öte yandan kripto para endüstrisinin önemli isimlerinden biri olan yatırım şirketi Jan3 CEO’su Samson Mow, kendisinin de Bitcoin halving’i öncesi bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) beklediğini belirterek dikkat çekmeyi başardı.

Her ne kadar Adam Back’in tahmini kadar gerçekçi olmasa da geçtiğimiz mart ayında Coinbase’in eski CTO’su ve ünlü yatırımcı Balaji Srinivasan da Bitcoin fiyatının 90 gün içerisinde 1 milyon dolar olacağını dile getirmiş ve bunun üzerine bir bahis başlatmıştı. Fakat bu tahminin gerçekleşmeyeceğini kısa sürede anlayan Srinivasan, durumu kabullenerek iddiayı kaybetmişti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!