Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatına Rağmen Kurumsal İlgi Artışta: Yatırımlara Hız Verildi!

Kurumsal yatırımcıların son dönemde Bitcoin’e (BTC) olan ilgisi ile birlikte BTC biriktirme eğilimlerinde de büyük bir artış yaşanıyor.

Bitcoin 30 bin doların üzerinde güçlü bir şekilde tutunurken kurumsal yatırımcıların ilgisinde büyük bir artış yaşandı. On-chain analiz platformu CryptoQuant tarafından sağlanan verilere göre kurumsal yatırımcıların Bitcoin varlıklarını biriktirme eğilimleri 2022 yılının Kasım ayından bu yana en yüksek seviyesini gördü.

Söz konusu gelişme, kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e karşı artan güveni şekilde yorumlandı.

Kurumsal yatırımcıların “fon varlıklarını” temsil eden bu veri hedge fonları, yatırım firmaları ve kripto para özel fonları dahil olmak üzere kurumsal yatırımcıların Bitcoin varlıklarını kapsıyor.

CryptoQuant konuyla ilgili yaptığı açıklamada söz konusu fonları analiz etmenin piyasa dinamikleri açısında önem arz ettiğini belirtirken şu ifadelere yer verdi:

Bu fonların varlıklarını analiz etmek, piyasa dinamikleri ve yatırımcı duyarlılığı hakkında değerli bilgiler sağlar. Bu kuruluşlar, fiyat dalgalanmalarını yakından izleyen kısa vadeli yatırımcılara kıyasla daha sabırlı bir yaklaşım sergileyerek Bitcoin’de aktif olarak uzun vadeli yatırım fırsatları arıyorlar.

Verilere göre yatırımcıların ilgisi, mevcut 30 bin dolar üstündeki fiyat bandında bile artarak devam ediyor. Kurumsallar tarafından artan ilginin özellikle finans devi BlackRock ve Fidelity gibi oyuncuların spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) başvuruları ile güçlendiği düşünülüyor.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!