Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fiyatındaki Sert Düzeltme Boğalar İçin Yüz Milyonlarca Dolara Patladı!

Bitcoin’in (BTC) son 24 saatlik periyotta %5 düşüş yaşayarak 66.500 doların altına gerilemesiyle birlikte kripto para piyasası milyonlarca dolar kayıp yaşadı.

Bitcoin geçtiğimiz 24 saat içerisinde %5 düşüş yaşayarak 70.000 dolar seviyesinden 66.340 dolara geriledi. Bu durum beraberinde yüz milyonlarca dolar değerinde vadeli işlem pozisyonunun tasfiye olmasına yol açtı.

Coinglass verilerine göre yazının kaleme alındığı esnada son 24 saat içerisinde tasfiye olan pozisyonların toplam değeri 392 milyon dolar oldu. Toplamda 120 binden fazla kripto para yatırımcısının bu durumdan etkilendiği belirtildi.

En büyük tasfiye kripto para borsası OKX’de açılan 7,4 milyon dolarlık Ethereum long (uzun) pozisyonu olurken tasfiye olan toplam pozisyonların yaklaşık %79’unun long pozisyonlardan kaynaklandığı aktarıldı.

Tasfiye olan pozisyonların 125 milyon doları Bitcoin’den ve 77 milyon doları Ethereum’dan (ETH) gerçekleşti.

Tüm kripto paralar üzerinde ki veriler incelendiğinde 24 saat içinde 312 milyon dolar long (uzun) yönlü pozisyon tasfiye olurken, short (kısa) tarafında tasfiye olan pozisyonların toplam değeri 80 milyon dolara karşılık geldi.

392 milyon dolarlık toplam tasfiye tutarının 174 milyon dolarlık kısmı en büyük kripto para borsası Binance üzerinde gerçekleşirken 2. sırada 135 milyon dolar tasfiye ile OKX yer aldı.

Bitcoin son 24 saat içerisinde %5 düşüş sergilerken altcoinlere bu düşüş çok daha sert yansıdı. Ethereum aynı süre zarfında %4,83, BNB (BNB) %4,5 ve Cardano (ADA) %5,2 düşüş yaşadı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 2,6 trilyon dolara kadar geriledi.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!