Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Fonlarında Seri Sona Erdi, Kurumsallar Boğaya Döndü: Para Bu Altcoin’e Aktı!

Bitcoin (BTC) 28 bin dolar seviyesini uzun bir süre sonra aşarken kurumsal kripto para fonlarında 6 haftalık çıkış serisi sona erdi. 

Coinshares resmi blog sayfasında paylaştığı verilerde, kurumsal kripto para fonlarındaki çıkışın peş peşe 6. haftaya ulaşmasının ardından geçtiğimiz hafta giriş yaşandığını aktardı. Geçtiğimiz hafta kurumsal kripto para fonlarına 21 milyon dolarlık para girişi olurken Solana’da yaşanan giriş miktarı büyük dikkat çekti.

Kurumsal kripto para fonlarında yaşanan girişlerde baş sırada 20,4 milyon dolarla yine Bitcoin (BTC) yer aldı.

Öte yandan Ethereum’da (ETH) 1,5 milyon dolar ile fon çıkışı 7. haftaya uzanırken short (kısa) Bitcoin fonundan da 1,5 milyon dolarlık çıkış gözlemlendi.

Solana’ya (SOL) yine fon girişi!

Altcoinlerde normal şartlarda çok fazla hacim görülmezken geçtiğimiz hafta Solana’da yaşanan giriş gündeme bomba gibi düştü. Bu yılın 27 haftasının 23 haftasında giriş yaşanan Solana, en çok ilgi gören altcoin oldu. Solana geçtiğimiz hafta 5 milyon dolar yatırım aldı. Bu denli büyük yatırım kurumsal yatırımcıların Solana’da boğa eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Öte yandan ülke bazlı çıkışlarda ABD listenin başında yer aldı. ABD, 19 milyon dolarlık çıkışa imza atarken diğer ülkelerden neredeyse para çıkışı olmadı. Almanya 17,7 milyon dolarlık para girişi ile dikkat çekti.

Tüm gelişmelerden ve paylaşımlardan haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!