verisine göre
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bitcoin Yeniden Google Üzerinde Çok Aranmaya Başladı – FOMO Geliyor Mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in ilk piyasaya çıkmasından bu yana yıllar geçse de, ilk yıllardan bu yana BTC’nin hayatta kalamayacağını belirtenler hala var ve kripto para piyasası ne kadar büyürse büyüsün söz konusu kitle ortadan kaybolmayacak gibi duruyor.

Bitcoin’in geçtiğimiz 2 Nisan tarihinde yaşadığı yükseliş, adeta kripto para piyasasına olan ilgiyi yeniden körükledi ve görünüşe göre FOMO etkisi oluşmaya başladı. Bitcoin yeniden Google Trends üzerindeki sıralamada en çok arananlar arasına girdi ve 3 Nisan tarihinde 100.000 üzerinde aramaya ulaştı. İlginç olan ise en çok arama yapan ülkenin Nijerya olması oldu.

 

Bitcoin Searches 7 Days

Bitcoin’e olan ilginin bu kadar yüksek seviyede olması aslında uzun süredir görülmeyen bir olaydı ve Bitcoin’in popülaritesi 17-23 Aralık tarihlerinden bu yana devamlı olarak düştü. Geçtiğimiz gün Bitcoin konusunda en çok arama yapan ülkelere baktığımızda, Nijerya başı çekerken Güney Afrika ikinci, Hollanda üçüncü, Avusturya dördüncü ve St. Helena beşinci sırada yer almakta.

regions

Bitcoin İçin FOMO Başlıyor Mu?

Alex Krüger gibi birçok kripto para analisti Bitcoin’in 4.200 dolar üzerinde tutunması durumunda ayı piyasasının sonunda biteceğini ve kripto paraların genel olarak yükselişe geçeceğini ifade etmişti. Sadece birkaç gün içerisinde 1000 dolar civarında bir yükseliş yaşanması da FOMO’nun yavaş yavaş etkisini göstermeye başladığının kanıtı olarak sunulabilir.

eToro analisti Mati Greenspan bugün yaptığı ve 1.217 kullanıcının katıldığı ankette de FOMO’nun başladığı sonucuna vardı ve görünüşe göre kripto para topluluğunun büyük bir çoğunluğu treni kaçırmamak için BTC alımlarına ya başladı ya da başlamak için sabırsızlanıyor.

Leave a comment